Tara Brach schrijft: “Als wij er werkelijk op kunnen vertrouwen dat wij de zee zijn dan is het niet nodig om bang te zijn voor de golven. Dan kunnen we in vertrouwen zijn met dat wat er is”.
Dan is het niet nodig om te controleren en te beheersen en kunnen we ons overgeven aan dat wat er is, aan dat wat er komt en aan dat wat er gaat.
Dan ontstaat er vrijheid en kunnen we omgaan met elke situatie en kunnen we antwoorden vanuit wijsheid.
Kun je je voorstellen hoe het is te leven met een open hart en klaar te zijn voor alles wat er is?
When we trust that we are the ocean, we are not afraid of the waves. – Sayadaw U. Pandita-
Je te openen voor dat wat onvermijdelijk is zoals het verliezen van bijvoorbeeld je gezondheid, je jeugd of mensen die je dierbaar zijn?
Als wij leren om te gaan door te antwoorden vanuit liefde is het niet nodig je te verzetten tegen de golven.
De kunst is dan mee te bewegen en te antwoorden vanuit liefde, wat het leven is.
Je openen in plaats van af te sluiten voor het verdriet, het verlies, het verval daarin zit de oefening. Het verdriet te voelen, het gemis te voelen en te voelen wat het met je doet, aanwezig te blijven, je laten raken en je laten ‘genezen’ door het leven zelf, de stroom van liefde.
Griet op de Beeck, eerder in zomergasten, noemt het ‘onder het tapijt kijken’ en niet je krampachtig staande houden op het tapijt. Daar krijg je ongemak van, niet van het aankijken van dat wat er toch al is.
Als je de moed vindt om op deze wijze te leven dan is het niet nodig angstig te zijn, te controleren of te beheersen omdat je weet dat je gedragen wordt, onderdeel bent van het leven zelf. Dan kan je je overgeven en het leven ervaren in haar verscheidenheid, haar diversiteit. Dan is rouwen net zo goed een onderdeel als passie en vreugde of zoals Tara Brach zo mooi schrijft:
“With an undefended heart, we can fall in love with life over and over every day. We can become children of wonder, grateful to be walking on earth, grateful to belong with each other and to all of creation. We can find our true refuge in every moment, in every breath.”
Veel coachtrajecten gaan over dit aspect, hoe kan ik voluit leven met dat wat er op mijn pad komt.
In de mindfulness is dit waar de beoefening over gaat.
Wil jij je daarin trainen of wil jij kijken naar wat er onder jouw tapijt ligt om uiteindelijk steviger te staan zodat je kan meebewegen met het leven zelf?
Kijk verder op de site, Stream of Life biedt verschillende mogelijkheden.
Geef een reactie